Jak a kde (ne)nakupovat nehtové zdobení a příslušenství

Jak a kde (ne)nakupovat nehtové zdobení a příslušenství

Co si budeme povídat, takové hobby jako nail art a nehty celkově se určitě podepíše na stavu vašeho konta (my s Luckou můžeme jen vyprávět 😀 ). Dneska bychom vám ale rády poradily kde a co nakupovat. Zaměříme se hlavně na cenu, ale pozadu nebude samozřejmě ani kvalita, množství a podobně. Vše bude rozřazeno do jednotlivých kategorií pro lepší přehlednost a ke každému si povíme něco zvlášť.

Laky, gel laky

Tato kategorie je přirozeně tou nejzákladnější a nejdůležitější. Bez ní je vám nějaké zdobení na prd. Takže, kde my nakupujeme laky? Myslím, že se obě shodneme na tom, že nejvíce laků máme sesbíráno z drogerií. V našich drogeriích se dají nalézt různé poklady, to ale jistě víte, pokud je navštěvujete tak pravidelně, jako my . Mezi naší bezkonkurenčně nejoblíbenější značku patří Essence. Mají obrovský výběr, často nové kolekce a jejich laky jsou prostě skvělé. Mluvíme z našich zkušeností, víme, že existují i tací, kterým tyto laky vůbec nedrží a vyhýbají se jim jako čert kříži. Práce s nimi je vynikající, hezky kryjí a mají moc hezké odstíny. Mezi naše další oblíbené drogerijní značky patří Catrice, Miss Sporty, Rimmel London, Dermacol či Gabriella Salvete.

Drogerie jsou tedy určitě fajn, ale seženete tam opravdu jen takové ty klasiky. Pokud vám nevadí do laků trochu zainvestovat a mít nějaké lepší kousky, pak doporučujeme české nehtové e-shopy se zahraničními značkami. Zde můžete nalézt značky jako Zoya, MoYou, China Glaze, OPI, Color Club a další. Počítejte ale s tím, že cena se bude pohybovat kolem dvou stovek za lak. Určitě je možné natrefit na super akce, třeba na modelaznehtu.cz či rajnehtu.cz.

Pokud byste rádi vlastnili nějakou z výše uvedených značek, ale investovat se vám tak úplně nechce, můžete zkusit laky z druhé ruky. Kolikrát lidé lak použijí jednou, nebo třeba vůbec a rozhodnou se ho poslat dál. V těchto případech se můžete zkusit poohlédnout na sítích jako je Vinted nebo Let go. Zde se dají nalézt poklady, kolikrát za směšnou cenu. Dávejte si však raději pozor. Někteří lidé na těchto sítích prodávají za ceny, které absolutně neodpovídají reálné ceně produktu. Proto si cenu výrobku raději najděte nejdříve na internetu a přesvědčte se, zda se vás prodejce nesnaží oškubat.

Pokud nemáte problém pořádně se plácnout přes kapsu a mít naprostý klenot, který nemá žádná vaše kamarádka (pokud nejste stejně ujeté na laky 😀 ), můžete hodit oko do nějakých zahraničních e-shopů. Můžete tu narazit na značky jako F.U.N. Lacquer, piCture pOlish, ILNP, Different dimension nebo třeba Twinkled T. Pokud vaše srdce prahne po holografických věcech, určitě budete chtít lak od značky F.U.N. Lacquer, bohužel jsme zatím nenalezly e-shop, který by tyto laky prodával pod 14 eur, což je fakt pálka. Nezapomeňte také na to, že s nejvyšší pravděpodobností budete platit i poštovné a možná i CLO. Příkladem, kde najdete takovéto značky jsou nailland.hu, hypnoticpolish.com či prettypolish.com.

Možná si říkáte: A co ten Aliexpress? Furt tu o něm básníte a tady ho nenapíšete?“. Důvod je prostý. Lakům z  Aliexpressu se raději vyhýbáme. Při našich začátčích s gel-laky si Lucka koupila několik laků z Aliexpressu značky SaviLand kvůli jejich ceně, produkty fungují skvěle a zatím jí nehty neslezly. Avšak většina obyčejných laků co zkoušela nebyla kvalitou nejlepší a hned putovaly do koše.

Značku, kterou vám můžeme doporučit a  můžete ji nalézt na Aliexpressu je Born Pretty. Avšak tato značka, má svoji oficinální stránku a dovnímáme se, že na Aliexpressu jsou kvůli většími dosahu.  Tato značka je vyzkoušena jak námi, tak stovkami dalších lidí na světě a můžeme ji opravdu doporučit. A neříkáme to jen proto, že s nimi máme spolupráci. Když projíždíte Instagram kvůli inspiraci na nehty, určitě vidíte nádherné barvy, efekty a vzory a potom zjistíte, že tuto barvu/vzor vyrábí jen tato značka. Má opravdu vytuněné destičky, kde máte vzor jednorožce, námořníků, pand a milion dalších věcí, které by vás ani nenapadly mít na nehtech. A prostě ty věci chcete.

Rozhodnutí o nákupu laků na Aliexpressu necháme na vás, zda chcete riskovat s pochybnými no-name značkami či nikoli. Věříme tomu, že je tam velká spousta skvělých značek, ale my je pro vás zkoušet nebudeme.

UV/LED lampy

Zde to bude opak laků takže: Nekupujte si lampy na českých e-shopech! Ukážeme se názorný příklad:

Zde přátelé vidíte dvě naprosto stejné lampy. Rozdíl je v ceně (zhruba 1 550 Kč) a v tom, že jedna má certifikace na prodej v České Republice a druhá ne. Certifikace může být na bezpečnost, ochranu zdraví či ochranu životního prostředí. Nevidíme do tohoto detailu podrobně, ale mít tuhle certifikaci prý stojí balík. Což by vysvětlovala tu přemršenou cenu. To však neznamená, že když si koupíte lampu z Aliexpressu/Ebay, tak vám hned po prvním zapnutí vybuchne.

Obě dvě máme lampy značky SUN z Aliexpressu, nic nám zatím nevybuchlo, nespálilo a stále žijeme.  Silně pochybujeme, že lampa prodávaná v ČR bude mít odlišný „vnitřek“ či cokoliv jiného než ta z Ali.

Je to na vašem zvážení. Většinou co jsme viděli lampy na českých e-shopech, byly to jen přebrandové ty z Aliexpressu.

Razítkovací destičky, razítka, stěrky

Tohle všechno a ještě víc najdete na, ano uhodli jste, Aliexpressu. Značky, které můžeme vřele doporučit: Born Pretty, UR sugar, Harunouta, Nicole diary, Sisi & Cici a překvapivě klidně i nějaké no-name destičky. Na destičkách se upřímně nedá moc co zkazit. Kromě mělkých vzorů, 2x se mi to stalo. Jednou u destičky z veletrhu kosmetiky a jednou z destičky z Aliexpressu. Takže stát se to může ale je to opravdu velice nepravděpodobné.

Destičky na Aliexpressu stojí většinou kolem půl dolaru až do 3 dolarů (cca 13 – 70 korun). Nižší cena samo sebou platí pro malé kulaté či čtvercové desky a ta vyšší pro větší obdélníkové. Mají tam nepřeberné množství vzorů, takže si vybere opravdu každý. Dejte si však pozor, pokud máte větší a širší nehty, některé destičky mají vzory příliš malé. Musíte to už umět okem odhadnout.

Destičky se dají sehnat i na českých e-shopech. Avšak pozor! Pokud si zde chcete kupovat destičky, vyberte si značky jako je MoYou nebo Konad. Rozhodně nedoporučuji kupovat jiné. Důvodem je opět cena. Ty nejmenší destičky se totiž některé e-shopy nebojí prodávat i za 100 korun. Ano, čtete bohužel správně. Takže si to znovu porovnejte. 13 korun versus 100 korun. A to ještě ta destička za 13 korun bude tisíckrát hezčí než ta za 100.

Kolikrát jsme si také všimnuly toho, že české e-shopy totálně okopírují vzhled nějaké značkové destičky (nebo si ji rovnou koupí na Aliexpressu) a pak ji bez nejmenšího ostychu prezentují jako svoji vlastní!

*Na Aliexpressu hledejte pod: Stamping plate, Stamping, Stamper, Scraper card

Zdobící pásky, třpytky a pigmenty

Všechny tyto položky opět doporučuji hledat na Aliexpressu. Obzvlášť pásky. V e-shopech kolikrát naleznete jednu pásku, za cenu deseti. Nevěříte?

V tomto případě je dokonce 10 pásek ještě o korunu levnější. Na Aliexpressu jsou také kolikrát mnohem napřed. Takže zatímco v českém e-shopu naleznete základní (a ještě dražší) pásky, na Aliexpressu už můžete najít například pásky, které jsou pískové, duhové, holografické, široké, svítící ve tmě a co já vím co dalšího…

Když bychom se bavili o třpytkách a pigmentech, myslím, že to závisí jen na vašem uvážení. Na Aliexpressu seženete spoustu prášků, třpytek a pigmentů opravdu levně a vypadají moc hezky. Ale musím uznat, že některé pigmenty z českých e-shopů jsou mnohem kvalitnější a vypadají lépe. To, co pomáhá rozhodnout mně osobně, je internet. Zkusím si oba pigmenty, nebo cokoli jiného, zadat do googlu a hledám swatche. Když strejda google najde, rozhodnu se podle výsledku, který se mi líbí více. Pokud ale google nic nenajde, pak se rozhoduji většinou podle recenzí a celkového dojmu, jakým na mne produkt působí.

*Na Aliexpressu vyhledávej pod: Stripping tape, Nail glitters, Nail powder

Kamínky a jiné 3D dekorace

Už snad ani nemá cenu zmiňovat kde (Aliexpress 😀 ). Pokud chcete hodně kamínků za málo peněz, pak jste na správném místě. Dejte si jen pozor při výběru, aby kamínky byly zespod ploché. Když si vyberete diamantový tvar, máte pak docela problém. No, ale abychom to nějak uvedly, přibližně 2 000 kamínků o velikosti, kterou si zvolíte, můžete sehnat za 25 až 50 korun. Avšak kamínky z Aliexpressu rozhodně nejsou bůh ví jak kvalitní. To znamená, že mají jiné tvary, výšku, rychle se ošoupají a podobně.

Jestli hledáte kamínky, které vydrží stále jako nové, pak doporučujeme kamínky Swarovski. Logicky jich však budete mít mnohem méně a za mnohem dráž. Pravděpodobně nejlevnější místo, kde tyto kamínky můžete sehnat je obchod koralek-obchod.cz. A pokud si nevíte rady s velikostmi, tak doporučujeme rozpětí SS5 – SS12.

No a co se 3D dekorací týče tak jedině Aliexpress. Najít zde můžete vše možné. Od geometrických obrazců po sněhové vločky, medvídky, ananasy, sobíky, mořské panny, želvičky, mašličky… Prostě a jednoduše najdete snad všechno. Doporučuji si ale hlídat to, kolik kusů za tu cenu dostanete. Já mám nejraději, když jich je 50 nebo 100.

*Na Aliexpressu vyhledávej pod: Rhinestones, Nail studs, 3d nail decoration

Vodolepky a folie

Začala bych asi foliemi, protože s těmi nemám tolik zkušeností a po prvním nezdařeném pokusu jsem se zatím neodvážila je zkusit znovu 😀 Takže folie samozřejmě najdete na Aliexpressu také. Počítejte s tím, že je tam obrovský výběr. Od klasických metalických počínaje, přes holografické, zvířecí a geometrické vzory, květinami konče. Stojí opět nula nula prd. Takže pokud máte zdobení foliemi rádi a omrzely vás už ty klasiky, určitě tam mrkněte 🙂

Folie samo sebou seženete i u nás. Přiznám se, že odtud mám všechny své folie (mám jich jen 5 😀 ). Sice jsem se na Aliexpressu koukala po nějakých hezčích, ale jak jsem již psala, nenašla jsem na folie zatím znovu odvahu. Co se však ceny týče, folie jsou na tom v českých e-shopech ještě hůř jak pásky:

Tak to vidíte sami, 50 nádherných folií a ještě jsou o 2 koruny levnější než jedna ucházející folie od nás… Kvalitou jsou folie dle mého názoru naprosto stejné. Takže opět záleží jen na tom, kolik do toho chcete vrazit.

A nyní mé oblíbené vodolepky. Platí pro ně vesměs to samé, co pro folie. Já vám každopádně doporučím pouze Aliexpress. S vodolepkami z českých e-shopů bohužel nemám dobré zkušenosti (článek pro názornou ukázku zde). Opět se také setkáte s tím, že za cenu mizerných vodolepek od nás, můžete mít 50 kusů bezvadných vodolepek z Aliexpressu. Značky, se kterými mám zkušenosti a doporučuji je: Born Pretty, STZ. Určitě se ale nebojte i no-name vodolepek. Těch mám taky spousta a jsou parádní 🙂

*Na Aliexpressu vyhledávej pod: Water decals, Nail foil

Štětce a jiné nástroje

Všechny mé zdobící štětce pochází z Aliexpressu. Mám je už hodnou chvilku, ale musím přiznat, že už vypadají příšerně.  Když jsem si je koupila, byl na nich vzor květin. Nyní květiny naleznete pouze na tom nejméně používaném štětci. Na všech ostatních jsou už jen tu a tam barevné fleky. Ty štětiny se ale stále používat dají, i když některé už vypadají trochu smutně. Čistící štětce mám 3. Jeden je z Aliexpressu a zbytek z výprodeje Essence u nás. Takže pokud v drogeriích uvidíte ve slevě štětce na obočí nebo oční stíny, určitě si je kupte, jsou na čištění príma 🙂

Pokud náhodou děláte modeláž, myslím si, že štětce z českých e-shopů budou lepší. Takže vyloženě ty k modeláži bych si na Aliexpressu asi nekoupila. Otázkou jsou ty zdobící štětečky. Já osobně žádný od nás nemám, takže to nemohu soudit. Ale nedivila bych se, kdyby většina štětců byla, podobně jako destičky, nakoupena levně v zahraničí a pak draze přeprodávána u nás. Pokud sháníte nějaké opravdu kvalitní zdobící štětce, určitě bych se nejdříve chvíli pohrabala na Aliexpressu, abyste si nakoukali, jak vypadají ty méně kvalitní štětce. A pak bych šla na český e-shop a hledala bych něco, co jsem na Aliexpressu nenašla.

Nástroje jako dotting tool, vosková katana na zvedání kamínků, pinzety a podobně bych hledala pouze na Aliexpressu.

*Na Aliexpressu vyhledávej pod: Nail brush, Dotting tool, Crystal catana, Tweezers

Nehtové oleje

Oleje, jak již jistě z mých článků víte, jsou snad to nejdůležitější, co byste měli mít. Vyživují vaše nehty a nehtovou kůžičku a jsou prostě must have. Nehtové oleje raději nakupujte na českých e-shopech a v drogeriích. Máte větší jistotu ohledně toho, co obsahují a vůbec. Značky, které doporučím jsou: Essence nebo třeba Naninails.cz.

Pokud chcete na oleji ušetřit, zajděte do kuchyně a odlijte si do malé nádobky olej olivový. Poslouží vám také dobře.

Pokud jste ale trošku extrémisti jako já, můžete si za olej naopak dost připlatit. Já jsem se rozhodla, že si obstarám nehtový olej od americké společnosti Bliss Kiss, protože je prostě dokonalý a říkám vám, že lepšího oleje prostě není. Jediné, co na něm není boží, je jeho cena. Přátelé, po slevě, s poštovným a clem mě vyšel asi na 1 400 korun. Je ho 118 ml a už ho mám asi půl roku a zatím mi ubyla tak 1/4. A to ho používám opravdu dost často.

Odlakovače a jiné pomocné tekutiny

Stejně jako oleje, i všechny pomocné tekutiny prosím kupujte u nás. Tady jde vyloženě o zdraví, protože si prostě nemůžete na tom Aliexpressu být jistí, co tam přesně je. V Česku na to jsou kontroly, takže je nepravděpodobné, že by se vám s takovýmto výrobkem od nás něco stalo (pokud si ho samozřejmě nenalijete do očí nebo nevypijete, ale to už je věc druhá 😀 ).

Jestliže se nehtům věnujete tak moc jako my, určitě si pořiďte litrové balení odlakovače. Je to fakt super a vyplatí se to. Mně takové balení vydrží cca rok. Osobně nakupuji čistý litrový aceton od Naninails. Mají ale také i bezacetonové. Mně jen přijde praktičtější balení acetonu, který odstraní jak klasický lak, tak gel lak. Z velkého balení si to můžete kdykoliv přelít do menší lahvičky, abyste ho mohli mít stále v šuplíku.

Latex a bezlatexové bariéry

Jako poslední jsem do článku zařadila i ochranu kůžičky proti znečištění od laků. Latex si můžete koupit jak na e-shopech u nás, tak na Aliexpressu. Překvapivě vám ale nedoporučím ani jedno.  Na Aliexpressu je latex takový podivný a špatně se sloupává. Na e-shopech je zase zbytečně drahý a za tu cenu je ho málo (například Simply peel od značky Bliss Kiss).

Kde tedy nakupujeme latex my? Naše kamarádka Míša ( Na instagramu jí najdete pod @misulina_) objevila výbornou věc a to obchody s kostýmy. Zní to možná divně, ALE je to místo, kde seženete větší balení latexu za dobrý peníz. Vzpomeňte si na všechny ty umělé jizvy na Halloween. Na to by se lidem 15 ml latexu kupovat nevyplatilo. V Brně se nachází  obchod, kde můžete sehnat 25ml latexu za – posaďte se – 39 korun! Boží ne? Takže pokud máte nějaký takový obchod poblíž, určitě se tam skočte podívat, jestli náhodou nemají něco podobného 🙂 A pokud obchod poblíž není, zkuste ten internetový 🙂

Pokud náhodou máte na latex alergii, tak nezoufejte. Stále je tu pro vás řešení. Existují bezlatexové lepící pásky, které si můžete kolem nehtu nalepit. Jejich nevýhoda je to, že si jich budete muset nakoupit hodně a také to, že jsou jednorázové. Nevím, jestli je seženete na českých e-shopech, ale i kdyby ano, nekupujte je tam. Kupte si je na Aliexpressu 😉 A až tam budete brouzdat, zkuste se tam podívat i na tekuté bezlatexové bariéry, protože ty jstem tam také viděla.

*Na Aliexpressu vyhledávej pod: Nail palisade, Latex nail

 

Myslím, že jsem snad pokryla všechno a pokud ne, tak se omlouvám. Pokud jste to dočetli až sem, tak vám moc děkuji 🙂 Budu moc ráda za vaše komentáře, například o tom, kde vy nakupujete a jestli vám článek pomohl 🙂

Šarlota

4 thoughts on “Jak a kde (ne)nakupovat nehtové zdobení a příslušenství

  1. Myslím, že tohle je super článek pro ty, co s tímhle hobby začínají nebo začínají s online nakupováním.
    Pigmenty se dají na ali najít velice kvalitní, ale člověk už na to musí mít oko. Já jich mám až moc :D, takže se v tom už docela vyznám. Poslední dobou jsem posedlá aurora prášky, kterých mám snad 10, protože je chci prostě všechny vyzkoušet ^_^;

    1. To je bezva, přesně proto jsem ho psala 🙂 jo to máš určitě pravdu. člověk se musí párkrát spálit aby věděl, co příště už nekupovat 🙂 Já jsem si nakoupila spíš prášky na sugar effekt, protože na těch se nedá nic zkazit 😀

  2. Tenhle článek mi u vás chyběl, díky za něj!
    Přidám svou zkušenost – gellaky z aliexpressu mam vyzkoušené Catuness (boží holo za 1,40$ 7ml!) – spokojenost, objednané mám Rosalind, Ur sugar, Born pretty.
    Peel off tape od Born pretty – jiny nemam zkušenost tak jsem s nim taky spokojena (taky ali 2,40$)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít